9 Ağustos 2009 Pazar

Neden blog tutuyorum? Neden yazıyorum?

Neden yazıyorum? Yazdıklarımın her zaman bir ana fikri var ama her zaman bir hedefi yok. Bazen kendimle dalga geçmek için, bazen bilgi paylaşımında bulunmak için yazıyorum. Eleştiri yapmam, ama eğer yazımda eleştiri olacaksa kimi ya da neyi eleştirdiğimi yazarım yazının altına ki bunu da saklamam, ya da ima edeceğim şeyleri de yazmam (hoş şeyler değil ima etmeye çalışmak).

Örneğin eğitim ile ilgili yazıyorsam, KPSS’ye çalıştığım ya da çalışacağım için değil, o günlerde o konu ile ilgili bir kitap okuyor olmamdan kaynaklanıyor.

Eğer Teknoloji ile ilgili yazıyorsam; Bilgisayar öğretmeni adayı olduğumdan değil, teknolojiyi gerçekten sevdiğimden yazıyorumdur.

Eğer etkinlikler ile ilgili yazıyorsam, o yazıyı okuyanların bu tip etkinliklere katılmasını teşvik etmek için yazıyorumdur.

Eğer yeni öğrendiğim bir şeyler hakkında yazıyorsam kesinlikle kendim için yazıyorumdur, eğer eksik ya da yanlış bir şey görürseniz lütfen beni uyarın.

Bazen ( bu yazıda olduğu gibi) öylesine yazdığımda olur. Öylesine bir yazıdır bu zaten. O kadar önemli değildir. Okusanız da olur okumasanız da. Bazen sadece yazılmalıdır ya da konuşmak ister insan, ya da konuşmak yerine yazmak, kelimeler ile oynamak, onları görsel olarak görmek ister. Bazı insanlar bunu hikaye  ya da şiir olarak yazar. (Öyle bir yeteneğim olmadığında kelimler ile rasgele oynarım. )

WebSakini blogumda bundan sonra öylesine yazdığım yazılar olacak. Teknolojik, eğitimsel ve etkinlik yazılarım http://kubrakose.blogspot.com da devam edecekler.

3 yorum:

 1. o zaman tebrik ettim seni (:
  hep yazmaya devam et..ben sonraki yazılarını okumak için sabırsızlanıyorum..(:

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler... :) Öylesine oldupu bi zaman yine öylesine yazılar yazmaya çalışacağım. :)

  YanıtlaSil
 3. Hani yeni yazılarını bekliyoruz

  YanıtlaSil